پیکان،۱۴۴۰

با سلام وارزوی سلامتی برای همشهریان بزرگوار پیکانی.
چند سطر زیر با عنوان ،،پیکان ،فرصتها وچالشها تا افق ۱۴۴۰،

،گزیده ای از مقدمه مقاله ای به همین نام است که سال قبل وذیل سند چشم انداز کشور در افق ۱۴۴۰،با توجه به ظرفیتهای بالقوه وبالفعل روستایمان پیکان تهیه وتحریر شد.

(انسان تنها نتیجه تلاش خود را میبیند )قران کریم . انسانها همواره ارزوی کمال ،رفاه ،ارامش واسایش دارند وبیشتر نتایج حاصل شده از این مولفه ها را در دیگر انسانها ودیگر جوامع میبینند لیکن کمتر به مسیر وتلاشهای صورت گرفته توجه دارند .ادیسون ،بل ،حیان ،رازی ،اینشتین و…که در جرگه نوابغ بشری هستند مورد تحسین وستایش همه هستند اماانچه اهمیت دارد وبه ما کمک میکند شناخت مسیریست که انها برای موفقیت طی کرده اند .ظاهرانقلی از ادیسون یا اینشتین است که،، موفقیت نتیجه تلاش است نه نابغه بودن .

در قران کریم مستقیم به این نکته اشاره شده که ،،انسان تنها نتیجه سعی وتلاش خود را میبیند . تنها با ارزو کردن وخواستن هر چند لازم است نمیتوان به موفقیت رسید چون کافی نیست وانچه که شرط لازم وکافی برای اینده ای بهتر از دیروز وحال است تنها از راه تلاش بدست میاید .در روستای تاریخی وریشه دار ما پیکان فرصتها وظرفیتهای زیادی از هر نظر وجود دارد که میتوان با شناخت وبالفعل کردن انها اینده روشنتری برای روستا ایجاد کرد.

در متن مقاله به بیش از بیست فرصت موجود در روستا با بازده زمانی کوتاه وبیش از چهل فرصت بالقوه با بازده زمانی بیست ساله پرداخته شده است وهمچنین به ده چالش عمده که اصلیترین موانع پیشرفت وتوسعه روستا ست . والبته در کنار ان نواقصی وجود دارد که بعضی از ان متاسفانه با سهل انگاری ،عدم شناخت واگاهی در حال نوعی اپیدمیست که درمان ان دشوار میشود.

همشهری بزرگوار پیکانی تغییر وحرکت در مسیر موفقیت تنها از راه تلاش ومشارکت جمعی ودخالت اگاهانه ومسوولانه در همه شئون ومناسبتهای روستا اتفاق میافتد ولازمه ان حضور افراد متخصص واگاه ،دانش اموخته ،بانشاط در راس امورات است ،غالبا جمعهای ملاحظه کار که همواره سیاستشان ،،یکی به نعل ویکی به میخ است ،،هیچگاه نتوانسته اند منشا خیرات مفید ی برای بشر باشند وبعد از دوره ای به سمت سیاست ،،چماق وهویج ،،رفته اند … ناگفته بسیار وحوصله وفرصت عزیزان کم . امید داشتن بدون تلاش توهم است وتلاش بدون امید ناکامی. از حوصله ومجالی که برای خواندن این چند سطر صرف نمودید سپاسگزارم . دوازدهم ،فروردین،۹۹،،فانوس۱۱۱۷.

Views: 153

 
اشتراگذاری
5 دیدگاه ها
 1. نسیم بهاری نوشته:

  ما می توانیم

   
 2. ناشناس نوشته:

  این مطالب کپی شده از مقاله دیگری است

   
  1. ناشناس نوشته:

   با سلام خیر.

    
   1. Roya نوشته:

    S.mishe on forsathaii k neveshi ro nam bebari ? ya asl maghale ro montasher kon bebinim harfet chiye.merc

     
    1. ناشناس نوشته:

     س.هیچ درختی خارج از فصل خود میوه نمیدهد هر چند باغبان باغ را پر اب کند .قبلا در این موردبا کمک دوستان نکاتی را در فضای مجازی مطرح کردیم که متاسفانه اقبالی صورت نگرفت .

      

ارسال یک دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.